Wakacje 2021 w Grecji - aktualności i zapowiedzi

Po długim oczekiwaniu, w dniu 9 marca pojawiły się pierwsze konkretne informacje w sprawie rozpoczęcia sezonu turystycznego w Grecji! O to informacje przekazane przez greckiego Ministra Turystyki.  

Rozpoczęcie sezonu 2021

Według zapowiedzi greckiego ministra turystyki, Grecy otworzą się ponownie na turystów z zagranicy już 14 maja 2021 roku. Na wyznaczenie takiej daty rozpoczęcia sezonu 2021 pozwalają korzystne scenariusze epidemiologiczne.

Warunki wjazdu do Grecji latem 2021

SZCZEPIENIA, PRZECIWCIAŁA lub TEST

W sezonie wakacyjnym 2021 grecką granicę przekroczyć będą mogli turyści, którzy spełnią jeden z następujących warunków:

  • Posiadanie świadectwa szczepienia przeciwko COVID-19 (podwójna dawka)
  • Okazanie dokumentu stwierdzającego obecność przeciwciał anty-SARS-CoV-2
  • Posiadanie negatywnego wyniku testu na obecność koronawirusa (test PCR, czekamy na informacje czy grecki rząd uzna także testy antygenowe)

SZYBKIE TESTY NA LOTNISKACH

Dodatkowo, przy wjeździe do Grecji, podobnie jak w sezonie letnim 2020, na lotniskach będą prowadzone szybkie, losowe testy wyrywkowe. W odróżnieniu od sytuacji w roku poprzednim, wyniki testów będą uzyskiwane natychmiastowo, co pozwoli uniknąć stosowanego wcześniej obowiązku 24-godzinnej izolacji podczas oczekiwaniu na wynik. Teraz pasażer będzie mógł otrzymać go jeszcze nim opuści lotnisko.

airport

Co jeśli zachoruję na koronawirusa na wakacjach?

Jeśli u turysty koronawirus zostanie rozpoznany już po przyjeździe do Grecji, zostanie on skierowany na obowiązkową izolację. Wszelkie koszty jego pobytu, potrzeby zdrowotne, jak i ewentualną hospitalizację opłaca wówczas grecki rząd.

Czy podróże i wakacje w Grecji będą bezpieczne?

PROTOKOŁY HIGIENY I BEZPIECZEŃSTWA

Organizatorzy turystyki, biura podróży, linie lotnicze, hotelarze, greckie władze, jak i cały sektor turystyczny w Grecji dokładają wszelkich starań, aby zapewnić jak najwyższe standardy bezpieczeństwa dla podróżnych. Specjalne protokoły higieny i bezpieczeństwa, do których stosują się przedsiębiorstwa turystyczne mają pozwolić na spokojny i bezstresowy wypoczynek. Wedle zapewnień, stosowane procedury, podobnie jak w roku poprzednim, nie mają jednak „przesłaniać turystom greckiego słońca” ani stanowić utrudnień w swobodnym korzystaniu z uroków wakacji.

SZCZEPIENIA I TESTY BRANŻY TURYSTYCZNEJ

Branża turystyczna w Grecji ma zostać objęta priorytetem szczepień na Covid-19, tuż po zakończeniu szczepień grup szczególnie narażonych, takich jak seniorzy czy medycy. Osoby zatrudnione w turystyce w trakcie sezonu mają być ponadto poddawane częstym testom na obecność koronawirusa.

POWSZECHNOŚĆ I DOSTĘPNOŚĆ TESTÓW

Ważnym czynnikiem wpływającym na bezpieczeństwo i stabilność sytuacji epidemiologicznej jest większa dostępność testów na obecność koronawirusa oraz powszechne stosowanie ich przez podróżnych.

Inne informacje

Przeczytaj o tym, jak wygląda sytuacja epidemiologiczna w Grecji: tutaj.

Poznaj Magic Tours! 
Więcej informacji: 
www.magictours.pl

Share on facebook
Facebook
Share on pinterest
Pinterest
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Tomek

Tomek

Znany ze swojej bezgranicznej miłości do Grecji. Z wykształcenia kulturoznawca, z pasji Przewodnik Magic Tours, którego mieliście z pewnością okazję poznać na jednej z wycieczek. Tomek opowie Wam mnóstwo ciekawych historii związanych z greckimi zwyczajami oraz sprawi, że zakochacie się w Grecji i zaczniecie pakować walizkę!
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0 0 vote
Article Rating

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych. Prawo europejskie nakłada na nas obowiązek poinformowania Państwa o działaniu tej usługi – definicja. Prosimy o zaakceptowanie tego faktu.