Lotnisko w Atenach. Jak dotrzeć do centrum

Kocham lotniska! Mogę siedzieć i przyglądać się startującym i lądującym samolotom cały dzień. Kojarzycie filmiki z kotami wpatrującymi się w TV jak zahipnotyzowane? No to możecie też wyobrazić sobie mnie 😉 Mimo wielkiego rozmiaru lotniska w Atenach, jego organizacja (jak na warunki greckie) jest naprawdę bardzo dobra i nie trzeba się go obawiać.
Widok z samolotu na Ateny – widok nieziemski! Fot Alex Jeżeli przylatujesz do Aten „na własną rękę” i nie masz zorganizowanego transferu z lotniska do centrum miasta, oto kilka sposobów, które pomogą dotrzeć do celu!

1. Metro. Z lotniska można szybko przedostać się do miasta metrem – lub jak Grecy je nazywają „ilektriko”, czyli taki super szybki tramwaj 😊 Kursuje średnio co 30 minut. Pierwszy wyrusza z lotniska o 06:30 rano a ostatni o 23:30.
Bilet można nabyć w biletomatach. Cena biletu na linię nr 3 (niebieska) z Lotniska do centrum kosztuje 10 euro (strefa pozamiejska). Bilet „lotniskowy” za 10 euro upoważnia pasażera do podróży w jedną stronę z/na Lotnisko oraz do 90-minutowego korzystania z komunikacji miejskiej po Atenach. Warto rozważyć wówczas bilety łączone lub kilkudniowe. Bardziej się opłacają!
Na wagonie metra znajdziemy specjalne oznaczenia: piktogram z samolotem oraz napis Airport/Αεροδρομιο.

2. Autobus. Wychodząc z hali przylotów łatwo zlokalizujesz przystanek autobusowy. Linia X95 to specjalny autobus kursujący właśnie na trasie Centrum – Lotnisko. Bilet kosztuje 6 euro, a podróż trwa średnio około 1 godzinę. Z lotniska dotrzesz na plac Syntagma, skąd możesz kontynuować swoją podróż, przesiadając się w metro lub taxi!

3. Taxi. Taksówek w Atenach i przy lotnisku nigdy nie brakuje. Łatwo je rozpoznasz – są żółte, tak jak w Nowym Jorku! Jak tylko wsiądziesz do taksówki, zapytaj kierowcy ile kosztuje kurs. Spodziewaj się kwoty około 45-50 euro.

4. Transfer z Magic Tours – to proste: przed przylotem skontaktuj się z nami. Po otrzymaniu szczegółów o twoim przylocie (i odlocie) przygotujemy wycenę transferu! Odbierzemy i zawieziemy Cię do twojego miejsca zakwaterowania! Oferta dotyczy klientów indywidulanych jak i grup zorganizowanych. Kontakt: ateny@magictours.pl

→ Wskazówki:
– przed przylotem warto na spokojnie zapoznać się ze wszystkimi dostępnymi opcjami i szczegółami w domu. Podróż do nieznanych miejsc wcale nie musi być stresująca!
– w biletomacie za bilet można zapłacić gotówką lub kartą płatniczą. Wiele taksówek również posiada terminale i za kurs także można płacić kartą. Warto jednak zawsze mieć przy sobie drobne!
– Zgubiłeś się? Grecy są bardzo uprzejmi! Zapytaj kogoś z obsługi jak dostać się na przystanek. Z pewnością wskażą w którą stronę iść 😉

Share on facebook
Facebook
Share on pinterest
Pinterest
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Emilia

Emilia

Jej przygoda z Grecją rozpoczęła się już na studiach. Zakochana w tym kraju po uszy, rzuciła wszystko i przeprowadziła się do Hellady, którą codziennie odkrywa na nowo. Niepoprawna marzycielka, szukająca idealnego domku na plaży z palmą w ogródku!
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] pamiętacie poprzedni wpis o tym, jak przedostać się z lotniska do centrum (przeczytaj tutaj), to mam dla Was dawkę kolejnych wskazówek. Tym razem przedstawię Wam kilka pomysłów na to jak […]

0 0 votes
Article Rating

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych. Prawo europejskie nakłada na nas obowiązek poinformowania Państwa o działaniu tej usługi – definicja. Prosimy o zaakceptowanie tego faktu.