Top 5 miejsc z Instagrama w Atenach!

Wybierasz się do Aten na city-break? To idealne miejsce na aktywny odpoczynek i przywiezienie wielu przepięknych wspomnień i pamiątek! Sprawdź, które miejsca warto odwiedzić, by móc pochwalić się zdjęciami na Instagramie! 

1. Rooftop - kawiarnia z widokiem

Kawiarni z tarasem na dachu nie brakuje w Atenach! Najwięcej znajdziemy ich przy placu Monastiraki: A for Athens, MS, 360 lub kilka kroków dalej Anglais Athens. Każdy z nich, mimo, że znajdują się obok siebie, ma inny klimat i… inną perspektywę na majestatyczny Akropol. To zdecydowanie Top 1 na zdjęcie z widokiem. To także ulubione miejsce spotkań Greków, którzy chcą się “pokazać’.

2. Anafiotika

To małe Cyklady w centrum Aten. Nazwa dzielnicy Anafiotika pochodzi od od cykladzkiej wyspy Anafi – to właśnie jej mieszkańcy zbudowali tę cześć Aten. Niecodzienne kolory, wielkie donice w niebieskich lub wyrazistych czerwonych barwach to idealne zestawienie do instagramowych modowych ujęć lub dla miłośników greckiej (i nie tylko) architektury. To miejsce, które musisz odwiedzić!

3. Psiri

To modna dzielnica, w której znajduje się mnóstwo małych knajpek i barów. Zazwyczaj jest też klimatycznie oświetlona wieloma lampkami, lampionami i świeczkami. Tutaj warto wybrać się na kawę lub kolorowego drinka. Koniecznie wypróbuj tryb nocny w aparacie – można stworzyć cuda. Polecamy zaglądnąć do Little Kook na słodkie barokowe ujęcia!

4. Akropol i panorama miasta

Byc w Atenach i nie mieć zdjęcia z Akropolem? No nie! Jedynym wyzwaniem będzie uchwycenie słynnego Partenonu bez tłumu turystów – polecamy wybranie się do Aten poza sezonem wakacyjnym – jest szansa na mniej zatłoczony Akropol (Sprawdź, dlaczego warto odwiedzić Ateny w zimie: przeczytaj!). Wyjątkowym miejscem jest Wzgórze Aresa, skąd mamy widok na wzgórze Akropolu oraz Likavitos, a także przepiękną panoramę miasta! Niezły widok.

5. Ogrody Narodowe i aleja palmowa

Kto nie uwielbia palm? Kojarzą się nam z wakacjami i latem. O każdej porze roku możemy udać się do Narodowych Ogrodów, sąsiadujących z Parlamentem przy placu Syntagma. Ateńska aleja palmowa przypomina mini wersję Sunset Boulevard w Los Angeles. Super miejscówka na fotki modowe lub wakacyjne, niezależnie od pory dnia! 

Macie zdjęcie z tych miejsc? Polecacie jeszcze inne miejsca must-see, które warto dołączyć do listy? Pokażcie wasze fotki z pobytu w Atenach 😉
Share on facebook
Facebook
Share on pinterest
Pinterest
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Emilia

Emilia

Jej przygoda z Grecją rozpoczęła się już na studiach. Zakochana w tym kraju po uszy, rzuciła wszystko i przeprowadziła się do Hellady, którą codziennie odkrywa na nowo. Niepoprawna marzycielka, szukająca idealnego domku na plaży z palmą w ogródku!
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0 0 votes
Article Rating

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych. Prawo europejskie nakłada na nas obowiązek poinformowania Państwa o działaniu tej usługi – definicja. Prosimy o zaakceptowanie tego faktu.